Vrtěti psem

 

Srpen 2018…  

                                                                       

                                                          

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

…Česká republika, březen 2020:

 

Image result for koronavirus Praha Brno Budějovice Praha OR Brno OR Budějovice "roušky"

 

 

Premiér Andrej Babiš (vpravo) se včera omluvil za nedostatek roušek. Vláda podle něho pro jejich pořízení nicméně udělala maximum. Vicepremiéra Jana Hamáčka (vlevo) situace mrzí.

 

 

 

1921…

 

https://www.mestokralupy.cz/gallery/pages/svejk/novinky/187.jpg„Máš rád Turky?“ obrátil se Švejk na hostinského Palivce, „máš rád ty pohanský psy, viď, že nemáš?“

„Host jako host,“ řekl Palivec, „třebas Turek. Pro nás živnostníky neplatí žádná  politika. Zaplať si pivo a seď v hospodě a žvaň si, co chceš. To je moje zásada. (…)“

 

     Jaroslav Hašek, Osudy dobrého vojáka Švejka, 1. díl.

 

 

 

 

 

 

…1988…

 

https://www.trampsky-magazin.cz/photos/none-2202.jpg

 

     Pražská pětka, československý film, režie Tomáš Vorel.

 

 

…2019… 

 

Výsledek obrázku pro ČT 24Ústavní soud se zastal hoteliéra, který chtěl po ruských hostech podepsat nesouhlas s okupací Krymu

Provozovatel hotelu, který dostal pokutu za údajnou diskriminaci Rusů, uspěl s ústavní stížností. Hotel odmítal ubytovat ruské klienty, pokud písemně nevyjádřili nesouhlas s anexí Krymu. Podle Ústavního soudu to nebyla diskriminace, ale vyjádření názoru. (…) Důvody odmítnutí nebyly ani nenávistné, ani zjevně svévolné, naopak byly racionální.

 

…2020: 

 

Neubytovat Rusy nevadilo. Nevařit imigrantům ano, rozhodl soud

13. 2. 2020, 16:20

Kam až může podnikatel zajít při prezentaci svých politických názorů? Loni rozhodl Ústavní soud (ÚS), že ostravský hoteliér odmítající ubytovat turisty z Ruské federace, pokud nepodepíšou odsuzující stanovisko k okupaci Krymu, takto jednat mohl. Nyní ale Krajský soud v Brně potvrdil pokutu majiteli restaurace za to, že na facebookové stránce restaurace napsal, že „pro imigranty nevaříme, stopislam“.

Image result for Hrušovany "Grand Italia "Provozovatel pizzerie v Hrušovanech nad Jevišovkou Tomáš Ševčík žil několik let v Rakousku a Itálii, kde podle svých slov poznal mnohdy problematickou realitu soužití lidí různých kultur. Proto v době vrcholící uprchlické krize umístil na facebookový profil restaurace zprávu, že imigranti se u něj nenají.

Inspektoři České obchodní inspekce (ČOI) mu za diskriminaci zákazníků udělili pokutu 25 tisíc korun, muž ale vzkaz na sociální síti nechal. Proto se ČOI rozhodla znovu trestat, tentokrát už šedesáti tisíci. Podnikatel pokutu napadl žalobou a spor dospěl až k brněnskému krajskému soudu.

 

 

 

 

 1950…

 

Titulní ilustrace OndÅ™eje Sekory knihy O zlém brouku Bramborouku 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

…2019